SanprobiWiele osób skarży się na bolesne problemy związane z różnego rodzaju schorzeniami układu pokarmowego. Aby móc żyć pełnią życia, a nie tylko myśleć o bólu- trzeba popracować nad tym, aby nasz układ pokarmowy był w lepszej formie.

Co może nam pomóc?

  1. Eliminacja stresu środowiskowego- stresu nie widać, ale można go bardzo mocno poczuć, a takie uczucie może utrzymywać się przez długi czas. Stref powoduje spustoszenia w całym organizmie, ale też rozregulowuje pracę układu pokarmowego.
  2. Przestrzeganie dobrze zbilansowanej diety. Podobno jesteśmy tym, co jemy, jeśli więc zadowalamy się śmieciowym jedzeniem- trudno się dziwić, że prędzej czy później zaczynają pojawiać się problemy z układem pokarmowym. Istotną kwestią jest, aby nasza dieta była jak najbardziej zbilansowana i była w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich tych substancji, których ten potrzebuje.
  3. Dbanie o mikroflorę jelitową, na przykład poprzez zażywanie takich preparatów jak probiotyk SANPROBI. Probiotyki pozwalają odbudować uszkodzoną barierę jelitową.
  4. Przeciwdziałanie efektom ubocznym przewlekłego stosowania leków. Czasami po prostu musimy przyjmować niektóre leki, które pomagają na jedno, ale niekorzystnie działają na drugie. Tak może być chociażby w przypadku przyjmowania żelaza czy leczenia inhibitorami pompy protonowej. W takiej sytuacji również dobrze sięgać po probiotyki, takie jak SANPROBI, które pozwalają ograniczać negatywne skutki przewlekłego zażywania lekarstw.
Comments are closed.