Leki z apteki

Czym jest witamina B12 i jak uzupełnić jej niedobory

admin No Comments

Witamina B12

To rzecz oczywista, że witaminy są niezwykle ważne dla utrzymania całego organizmu w zdrowiu. Jednym z przykładów na informację zwrotną od organizmu, że stosowana dieta jest nieodpowiednia lub niekompletna może być anemia wywoływana niedoborem witaminy B12. Niewystarczająca ilość tej witaminy w organizmie jest szczególnie częsta przy nieprawidłowo wprowadzonej diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, gdyż B12 występuje głównie w produktach odzwierzęcych- mięsach wszelkiego rodzaju, jajkach, mleku czy w serze.

Sposoby na uzupełnienie witaminy B12

Jako że skutki niedoboru witaminy B12 mogą być bardzo odczuwalne i wpływają na pracę układów pokarmowego, krwiotwórczego oraz nerwowego, a nawet mogą wywoływać objawy przypominające choroby psychiczne, należy uzupełnić go chociażby suplementem diety Vegevit B12. W przypadku tego suplementu diety wystarczy spożyć jedną tabletkę dziennie po posiłku. W dziennej dawce Vegevitu B12 znajduje się 5 mcg witaminy B12, co stanowi aż 500% jej zalecanego, dobowego spożycia. Stosowanie suplementów zaleca się szczególnie osobom będącym na diecie wykluczającej spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego, ale nie tylko, gdyż niedobór witaminy B12 jest często również skutkiem przyjmowania leków zawierających na przykład metforminę, stosowaną w leczeniu osób chorych na cukrzycę. Warto więc przyjrzeć się swojemu sposobowi żywienia i upewnić się, że jest on wystarczająco bogaty w witaminę B12.

Sanprobi IBS – probiotyk, który chroni, leczy i przywraca prawidłowe działanie jelit

admin No Comments

sanprobi ibs

sanprobi ibs na problemy z jelitami

Przewlekłe przykrości związane z kłopotami pojawiającymi się podczas wypróżniania oraz nawracający lub ciągły ból w dole trzewi mogą świadczyć o tym, że nabawiliśmy się zespołu jelita drażliwego. Schorzenie to powoduje niedogodności fizyczne i psychiczne, ponieważ obok nawracających biegunek i zatwardzeń często pojawia się również silny dyskomfort psychiczny, a nawet depresja. Zespół ten statystycznie najczęściej dosięga kobiet w wieku 30-40 lat, a jego najsilniejsze objawy mogą trwać nawet do 3 miesięcy. Przewlekłe bóle brzucha, poczucie niepełnego wypróżnienia czy zaobserwowane problemy w toalecie powinny zostać możliwie szybko zgłoszone lekarzowi w celu postawienia diagnozy umożliwiającej natychmiastowe działanie.

Probiotyk Sanprobi IBS łagodzi, pomaga i przywraca do prawidłowego działania

W przypadku rozpoznania zespołu jelita drażliwego konieczne jest działanie, które nie tylko koi ból, ale również na nowo wprowadza komfort psychiczny, tak potrzebny do prawidłowego codziennego funkcjonowania. Rozwiązaniem staje się kuracja probiotykami, w tym unikalnym, posiadającym szczep dobroczynnych bakterii Lactobacillus plantarum 299v, których próżno szukać wśród innych preparatów o podobnym działaniu. Dodatkowo produktu Sanprobi IBS – https://evita.sklep.pl/pl/p/Sanprobi-IBS-kapsulki-20-szt/23112311 używać można w celach prewencyjnych, jako środek pozwalający utrzymać odpowiednią i zdrową florę jelit, a także w przypadkach polegających na przywracaniu ich odpowiedniej pracy po przebytej kuracji antybiotykowej. Probiotyk to nie tylko preparat pomagający w leczeniu, ale także tarcza bakteryjna chroniąca przed problemami z układem trawienia.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

admin No Comments

Zwyrodnienie stawów kojarzone jest głównie z osobami starszymi, coraz częściej jednak zachorowalność wzrasta także wśród młodych pokoleń. Związane jest to ze zmianą trybu życia, który wraz z rozwojem technologii wymusił na wielu osobach pracę w pozycji siedzącej przez większą część dnia. Zwyrodnienie stawów to przede wszystkim ogromny ból dla osób, które zapadły na tę dolegliwość. Jak sobie z nią radzić?

Przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów i leczenie niefarmakologiczne

Najczęstszą przyczyną choroby zwyrodnieniowej stawów jest otyłość, osłabienie mięśni wokół stawów, długotrwałe przeciążenie stawów związane z życiem zawodowym oraz przetrenowanie podczas wysiłku fizycznego. Niefarmakologiczne leczenie polega głównie na odpowiedniej diecie zapobiegającej powstaniu nadwagi. Należy tutaj również wymienić termoterapię oraz fizjoterapię oraz stosowanie wkładek ortopedycznych bądź noszenie ortez mających odciążyć stawy.

Medykamenty

Jednym ze środków dostępnych na rynku jest Synocrom Forte. Przeznaczony jest dla osób, które mają problem z bólem oraz ograniczoną zdolnością poruszania, czego bezpośrednią przyczyną jest zwyrodnieniowa choroba stawów. Synocrom Forte to gotowe do użycia strzykawki jednorazowe. Preparat może być podawany jedynie przez lekarza – nie nadaje się więc do domowego użytku. Dzięki wysokiemu stężeniu kwasu hialuronowego preparat zapewnia szybkie łagodzenie bólu.