Skóra człowieka jest systematycznie narażona na negatywne działanie różnych czynników. Może to być klimat, zła dieta, brak należytego traktowania skóry, a także czynniki takie jak nadwaga czy ciąża. Jako że skóra jest największym organem ludzkiego ciała, o jej uszkodzenie jest bardzo łatwo. No i oczywiście dochodzi do tego jeszcze jeden czynnik, a mianowicie systematyczne starzenie się skóry. Negatywne zmiany można próbować niwelować poprzez nawilżanie skóry, na przykład olejkiem bio-oil.

Olejek bio-oil na różne dolegliwości skórne

Olejek ten to mieszanina różnych olejków pochodzenia roślinnego wzbogaconych witaminami A i E. Dzięki takiemu składowi ma on dobre właściwości nawilżające oraz regenerujące. Olejki bio-oil nawilżają skórę do głębokich warstw naskórka, zwiększając jej elastyczność i jędrność. Można je zatem stosować, gdy skóra ulegnie przesuszeniu, na przykład wskutek gorącego klimatu, jak również wtedy, gdy traci swoją naturalną wilgoć wraz z upływającym czasem.

Olejki bio-oil na blizny i rozstępy

Poza właściwościami nawilżającymi olejek ten zwiększa elastyczność i rozciągliwość skóry, a także sprzyja regeneracji naskórka. Dlatego jest popularny wśród kobiet będących w ciąży, które chcą uniknąć wystąpienia rozstępów. Olejek bio-oil polecany jest nie tylko kobietom. Panowie również mogą po niego sięgnąć, gdy chcą przyspieszyć zanikanie blizn. Panie natomiast używają go również do wyrównywania koloru skóry i likwidacji przebarwień. Nawilżona nim skóra szybciej się regeneruje. Olejek ten można dostać w aptekach i drogeriach.

Comments are closed.