Terapia ziołami to sposób leczenia, który był znany już przed wieloma wiekami i to bez względu na szerokość geograficzną. Zarówno mieszkańcy starożytnego Egiptu, mieszkańcy Państwa Środka jak i przodkowie europejczyków na szeroką skalę wykorzystywali dostępne rośliny do łagodzenia skutków chorób. Niektóre tradycyjne receptury przetrwały wieki, inne z kolei na zawsze odeszły w zapomnienie. Od czasu rozwoju medycyny tradycyjnej, zdecydowanie mniej osób korzysta z leczniczych właściwości ziół. Czasem warto po nie sięgnąć – może to być doskonałe uzupełnienie terapii lekami. Oczywiście wszelkie ruchy w tym względzie powinny być konsultowane z lekarzem rodzinnym.

Popularne mieszanki ziołowe

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą to, że w sklepach zielarskich można kupić zarówno pojedyncze suszone zioła (jak na przykład mięta, która rewelacyjnie sprawdza się przy dolegliwościach żołądkowych) jak i specjalnie przygotowane mieszanki ziołowe. Do jednych z najbardziej popularnych ziołowych mieszanek zaliczają się zioła szwedzkie od Evita Sklep. Ich prozdrowotne właściwości znane są od kilku stuleci.

Skąd pochodzi ta mieszanka ziołowa?

Sama nazwa mogłaby wskazywać na to, że kompozycja jedenastu ziół została wymyślona na terenie Szwecji. Niestety, nie tak było. Za opracowanie formuły odpowiedzialny był szwajcarski medyk, niestety w pewnym czasie receptura ta zaginęła. Po dłuższym czasie została odnaleziona przez dwóch Szwedów i stąd jej nazwa. Duży wkład w popularyzację ziół szwedzkich włożyła także pewna Austriaczka, która po drugiej wojnie światowej rozpropagowała stosowanie ziół szwedzkich na terenie Europy. Mieszanka ziołowa może być stosowana zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Picie naparu ziołowego wzmacnia odporność organizmu, a zawarte w niej związki o silnym działaniu przeciwzapalnym uporają się z dolegliwościami towarzyszącymi przeziębieniu.

Comments are closed.