smog a zdrowieZ roku na rok problem smogu staje się coraz bardziej dokuczliwy. Ciężkie opary skłębionego, brudnego powietrza już niemal na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast. Wiąże się z tym wiele niedogodności, jako że smog jest bardzo szkodliwy dla ludzkiego zdrowia. Nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała prędko się pojawić, jako że głównymi odpowiedzialnymi za nią są piece kiepskiej jakości montowane w wielu domach.

Smog a zdrowie – zadbaj o siebie

W wielu miastach specjaliści biją na alarm, by w ogóle nie wychodzić z domu, kiedy powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Wszystko dlatego, że smog może być przyczyną poważnych dolegliwości, takich jak ból głowy, suchość i drapanie w gardle,. uporczywy kaszel czy złe samopoczucie. Warto też wiedzieć, że długotrwały kontakt z brudnym powietrzem może być przyczyną wielu groźnych chorób i chorzeń.

Maska do biegania

Osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu muszą wiedzieć, jak się chronić przed szkodliwym smogiem. Dragon Sklep jest miejscem, gdzie mogą nabyć bardzo skuteczne maski, wyposażone w filtr węglowy, zatrzymujący niemal wszystkie obecne w powietrzu pyły.

Maska do biegania skuteczna jest zwłaszcza zimą, jako że jej zadaniem jest również zatrzymywanie mroźnego powietrza w trosce o stan płuc biegacza. Maska do biegania, wbrew powszechnym objawom, jest bardzo komfortowa w noszeniu, nie przesuwa się nawet podczas wybitnie ciężkiego wysiłku fizycznego.

Comments are closed.