ampularium

Ratownik medyczny to bardzo trudny i wyczerpujący zawód – do poszkodowanego trzeba przybyć niezależnie od pory dnia i pogody, a także nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych. Nic dziwnego, że ratownictwo medyczne musi również posiadać odpowiednie wyposażenie i akcesoria, które ułatwią przeprowadzenie akcji oraz pomogą uratować życie lub zdrowie poszkodowanego.

Torby i saszetki na leki

Akcja ratownicza wymaga użycia rożnego rodzaju akcesoriów, które mogą się różnić ze względu na to, z jakim wypadkiem mamy do czynienia. Transportuje się je w specjalnych torbach i plecakach medycznych, a leki dodatkowo w ampularium. Nigdy nie wiadomo, czy zajdzie potrzeba użycia w czasie akcji ratunkowej leków, dlatego ekipy ratunkowe muszą zawsze mieć je pod ręką. Niestety najczęściej znajdują się one ampułkach, które mogą być wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego i tym samym są podatne na uszkodzenia – dlatego umieszcza się je w ampularium – specjalnej torbie przeznaczonej do tego celu.

Zalety profesjonalnej torby na ampułki

Ampularium skutecznie chroni transportowane leki na miejsce akcji ratowniczej – nie trzeba się obawiać, że ulegną uszkodzeniu. Ponadto można dopasować je adekwatnie do potrzeb każdej jednostki ratowniczej przede wszystkim pod względem wielkości – może mieć zarówno postać małej saszetki, w której zmieści się koło 10 ampułek, jak i wielkiej torby przeznaczonej na umieszczenie w niej nawet 100 sztuk ampułek. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na tej stronie.

ampularium

Warto zwrócić także uwagę na takie aspekty jak wytrzymałość i odporność materiału, z jakiego akcesorium zostało wykonane, oraz przejrzystość kieszonek – wtedy łatwiej odnaleźć w ampularium to, czego potrzebujemy w akcji. Mogą być one także wyposażone w dodatkowe kieszonki, np. na wenflony czy opisy leków – są to drobne niuanse, które jednak znacznie wpłyną na komfortowe korzystanie z tego akcesorium.

Comments are closed.