Jedną z najbardziej powszechnych chorób cywilizacyjnych XXI wieku jest atopowe zapalenie skóry. Choroba ta rozwija się często we wczesnym wieku dziecięcym i towarzyszy choremu przez całe życie w różnych stopniach nasilenia. Czasem jest wręcz nieodczuwalna, ale zdarza się również, że u osób źle leczonych może dojść do zaostrzenia choroby,  a nawet rozwoju astmy oskrzelowej.

Przyczyn atopowego zapalenia skóry jest wiele, wśród nich m.in. znajdują się obciążenie genetyczne cechami atopii, czy tzw. nadwrażliwości na alergeny. Wówczas, w sytuacji kontaktu organizmu z substancją drażniącą, np. alergenem roztoczy kurzu domowego, może dojść do wystąpienia reakcji alergicznej w postaci kataru, kaszlu, wysypki lub zapalenia spojówek.

objawy AZSChorzy na AZS muszą przede wszystkim właściwie pielęgnować skórę, nie dopuszczać do jej wysuszenia, unikać perfumowanych preparatów i dbać o jej właściwe nawilżenie. Osoba uczulona powinna również stworzyć w  domu przyjazne sobie warunki, tzn. by jej najbliższe otoczenie było czyste i miało niski poziom drażniących ją alergenów. Do tego celu alergolodzy polecają użycie preparatów Allergoff, linii do neutralizacji alergenów kurzu domowego (zobacz też objawy alergii na kurz na allergoff.pl).

Preparat w spray’u służy do opryskiwania miejsc o największym stężeniu alergenów, takich jak materace, dywany, meble tapicerowane, pluszowe zabawki, fotele samochodowe itd. Natomiast preparat Płyn do tkanin dodaje się do wody ( 1 ampułka/ 20 litrów) i namacza pranie przez 2 godz, a następnie pierze w temp. poniżej 60 stopni. Zastosowanie preparatów Allergoff obniża poziom alergenów, co przekłada się na zmniejszenie objawów alergii,  poprawę samopoczucia osób uczulonych, zatrzymanie marszu alergicznego, zwiększenie komfortu życia.

Comments are closed.