nefrolog w białymstoku

Wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca lub niewydolność nerek w rodzinie powodują, że co trzecia osoba ma zwiększone ryzyko rozwoju choroby nerek. Ale nawet jeśli nie pasuje się do żadnej z tych kategorii, ważne jest, aby dbać o te niezwykle ważne organy.

Sekrety zdrowych nerek

Aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie nerek i zachować je w tak dobrym zdrowiu, jak to tylko możliwe na każdym etapie życia, wystarczy trzymać się kilku zasad. Pomoże to uniknąć wizyty u nefrolog białystok.

nefrolog w białymstoku

Jedną z nich jest picie odpowiedniej ilości wody. Niezwykle ważne jest prawidłowe nawodnienie organizmu, natomiast spożywanie większej ilości wody niż zalecają eksperci raczej nie poprawi wydolności nerek.

Nerki wykazują dużą tolerancję w stosunku do spożywanych pokarmów. Jednak zdrowe odżywianie ma znaczenie dla ich zdrowia, ponieważ wiele problemów zdrowotnych związanych z nerkami wynika z innych chorób, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. Z tego powodu przestrzeganie zdrowej diety w celu kontroli wagi i ciśnienia krwi pomoże utrzymać nerki w dobrym stanie.

Regularna aktywność fizyczna, podobnie jak i zdrowa dieta pomaga powstrzymać przyrost masy ciała i wysokie ciśnienie krwi. Ale trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzić, zwłaszcza przy ciężkich treningach mocno obciążających mięśnie.

Jak widać, nie trzeba wcale podejmować wielu kroków, aby utrzymać nerki w dobrym zdrowiu, a naprawdę warto to zrobić, żeby czuć się dobrze i być zdrowym.

Comments are closed.