potreningówka

Odpowiednia regeneracja jest tak samo ważna, jak dobry trening. Organizm po wysiłku potrzebuje odpoczynku, podczas którego zregeneruje się z powstałych mikrouszkodzeń. Mięśnie nie rosną podczas treningu! Ćwiczenia oporowe zwiększają syntezę białek mięśniowych, co w połączeniu z odpowiednim żywieniem skutkuje rozwijaniem masy mięśniowej. Trening jest tylko bodźcem do wzrostu. Kluczowe jest to, co następuje po nim. Bez dbania o regenerację, mięśnie nie będą miały odpowiednich warunków do rozwoju.

Jak zadbać o regenerację mięśni?

Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej diecie. Organizm potrzebuje składników odżywczych, aby mógł budować masę mięśniową. W tym celu trzeba pamiętać o odpowiednim spożyciu białka. Najczęściej przyjmuje się, że niezbędna ilość wynosi około 2g na kilogram masy ciała. Proces budowania białek mięśniowych wymaga także dostarczenia energii, dlatego wartość energetyczna diety powinna wynosić nieco więcej niż zapotrzebowanie. Oczywiście należy również pamiętać o witaminach i minerałach, które pełnią funkcje regulacyjne i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Znacznie ma także długość snu, bo właśnie podczas nocnego odpoczynku organizm regeneruje się najlepiej. Podsumowując, do prawidłowej regeneracji ciało człowieka potrzebuje:

potreningówka
  • Odpowiedniej ilości białka w diecie
  • Odpowiedniej ilości energii
  • Wystarczającej długości snu
  • Dostarczenia niezbędnych witamin i minerałów

Suplementy wspomagające regenerację

Na rynku można znaleźć różne suplementy, które wspomagają regenerację po treningu. Taka potreningówka dostarcza do organizmu substancje, które są mu potrzebne do optymalnego przeprowadzania procesów naprawczych. W odżywkach znajdziemy między innymi aminokwasy, które są niezbędne do syntezy białek. Suplementy te bardzo korzystnie wpływają na regenerację mięśni. Z pewnością będą dobrym wyborem dla każdego, kto pragnie jak najlepszych efektów.

Comments are closed.