Codzienne uzupełnianie niedoborów witamin i mikroelementów jest bardzo ważne, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z nieprzyjemnymi symptomami takimi jak zmęczenie, osłabienie czy spadek odporności. Jednym z najważniejszych suplementów diety, który warto przyjmować przez cały rok jest magnez. W jaki sposób wybrać najlepszy preparat? Co jest najważniejsze przy zakupie?

Przeznaczenie oraz dawka produktu

Niezwykle ważnym aspektem przy wyborze magnezu jest dawka. W zależności od producenta a także rodzaju preparatu występuje on w różnych stężeniach oraz proporcjach. Odpowiedni rodzaj oraz ilość magnezu w tabletce warto dokładnie dopasować do stanu zdrowia, wieku, wagi, a także innych, indywidualnych potrzeb. 

Magnez lek bez recepty – który wybrać?

Wybór odpowiedniej formy oraz jakości to indywidualna kwestia, którą warto rozważyć jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Warto bowiem pamiętać, że wiele suplementów diety pochodzących od postronnych sprzedawców może zawierać sztuczne wypełniacze i zbędne substancje konserwujące mogące mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup sprawdzonego magnezu lek w tabletkach, który pozwoli na delikatne, a za razem kompleksowe uzupełnienie niedoborów.

Jaką formę leku można spotkać w sprzedaży?

  • magnez kapsułki – najbardziej popularny rodzaj preparatu, który wyróżnia się lekka i przystępną dla układu pokarmowego formą
  • magnez tabletki – wygodna i bezpieczna forma, często występująca w formie leku
  • magnez w płynie – to rzadko spotykany rodzaj suplementu diety. Jego forma jest jednak czasem wykorzystywana przez producentów.

Magnez jako suplement AptekaGalen.pl

Comments are closed.