Warto zacząć od tego, że olej konopny ma niesamowite właściwości, które przynoszą ulgę wielu osobom i redukują lub całkowicie likwidują objawy chorób, a nawet je leczą. Stał się on bardzo popularny dzięki szerokiej gamie zastosowań, o której zaraz wspomnimy. Warto dodać, że wyróżniamy trzy rodzaje oleju konopnego, ale tylko dwa z nich są legalne. 

Olej z nasion 

To pierwszy rodzaj, który jest wytwarzany z legalnych konopi. Jest on tłoczony na zimno z nasion. Ma charakterystyczny delikatnie orzechowy smak. Nie nadaje się do smażenia, a jego spożycie jest możliwe jedynie w zimnej postaci. Jest stosowany profilaktycznie na różne dolegliwości, ale sprawdza się także w kosmetyce i dietetyce. 
Świetnie dba o poziom cholesterolu i gospodarkę hormonalną, redukuje stany zapalne, chroni przed nowotworami i chorobami serca. Wspomaga działanie jelit, wątroby i nerek. Podnosi odporność i wydajność organizmu. Dogłębnie odżywia i nawilża skórę i włosy, działa przeciwzapalnie i ułatwia gojenie się ran. 

Olej z kwiatów CBD

Jest wytwarzany z kwiatów i nasion jednej z odmian konopi siewnych, które zawierają aktywny kannabidiol, w skrócie CBD. Jest uznawany za najsilniej działającą substancję leczniczą marihuany i konopi. 
Jego produkcja odbywa się przy pomocy technologii ekstrakcji ciekłym dwutlenkiem węgla, w stanie nadkrytycznym. W smaku przypomina lekarstwo, ponieważ jest gorzkie i cierpkie. Aromat różni się ,w zależności od dodatku olejów eterycznych. Jest stosowany na choroby cywilizacyjne i układu nerwowego, na stany zapalne, choroby reumatyczne, neurodegeneracyjne, psychiczne i szereg innych. Dodatkowo jest pomocny przy radzeniu sobie z uzależnieniami, ponieważ łagodzi syndrom odstawienia.

Comments are closed.