krem na blizny

Ciężko jest znaleźć osoby, która nie ma jednej, chociażby najmniejszej blizny. Niestety część z nich występuje w widocznych miejscach, w tym na twarzy, dlatego warto stosować środki pozwalające na zmniejszenie ich widoczności. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie preparaty na blizny.

Jak wybrać dobry preparat na blizny?

Istnieje wiele rodzajów blizn, na przykład pooperacyjne, potrądzikowe lub po oparzeniach. Warto też wymienić urokliwe piegi oraz nieestetyczne rozstępy. Niektóre z tych blizn mają negatywny wpływ na wygląd skóry twarzy i innych widocznych części ciała. Z tego powodu warto stosować specyfiki pozwalające na ich skuteczne maskowanie. Odpowiednio dobrane krem lub maść silikonowa na blizny pozwalają pozbyć się tego wstydliwego problemu i odzyskać pewność siebie. Doradzają specjaliści z aptekagalen.pl.

krem na blizny

Żele i maści na blizny – z jakim składem?

Żel na blizny może zawierać różne składniki, ale część z nich pojawia się w większości tego typu specyfików. Na początek warto wymieni wyciąg z cebuli, który przyśpiesza procesy regeneracyjne skóry. Co ważne, sprawdza się w przypadku starszych oraz świeżych blizn. Inne składniki kremów służących do walki z opisywanym problemem to:

  • kolagen – białko, które odpowiada za sprężystość skóry.
  • alantoina – substancja, która wykazuje działanie nawilżające i przeciwzapalne. Ponadto, zmniejsza widoczność rozstępów.
  • witaminy A, C i E – są konieczne do prawidłowego odżywiania skóry.
  • elastyna – krem na blizny z tym składnikiem sprawia, że skóra staj się bardziej elastyczna.
  • ceramidy 3 – wspierają budowę naturalnej bariery ochronnej skóry, a co za tym idzie zwiększają jej wytrzymałość na niekorzystne czynniki zewnętrzne.
Comments are closed.