Manicure

Manicure winylowy jest jedną z najpopularniejszych metod malowania paznokci w ostatnim czasie. Kobietom, którym zależy na dużej trwałości oraz wytrzymałości paznokcia klasyczyny manicure może nie wystarczać.

Skład


Paznokcie hybrydowe również mają swoje wady i nie wszystkie osoby chcą je wykonywać. Do wykonania winylowego manicure potrzebny będzie lakier winylowy. W jego składzie znajduje się polimer winylu, którego zadaniem jest ochrona pomalowanych paznokci przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi oraz negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak wysoka temperatura, wiatr oraz mróz.

Potrafi utrzymać się na paznokciu nawet przez dziesięć dni, dlatego jest znacznie bardziej wytrzymały niż manicure klasyczny, ale mniej trwały niż hybryda. Warto zauważyć, że manicule winylowy nie wymaga używania bazy pod lakier.

Potrzebne narzędzia


Do jego wykonania wystarczy nam utwardzacz do paznokci oraz zwykły lakier. Trzeba jednak uważać, żeby nie odbarwić paznokcia podczas bezpośredniego nakładania lakieru na jego płytkę. Nie potrzebujemy również specjalnej lampy UV lub LED. Nie wszystkie kobiety posiadają taki sprzęt, ponieważ jego cena jest dość wysoka. Zwykły zmywacz do paznokci jest wystarczający, żeby zmyć manicure winylowy.

Z upływem czasu lakier winylowy jest coraz trwalszy, ponieważ jego struktura zmienia się pod wpływem działania promieni słonecznych. Jest to korzystne, ponieważ odpryski nie pojawiają się zbyt często, jeżeli malowanie paznokci zostało wykonane prawidłowo. Można zrobić manicure winylowy samodzielnie lub u kosmetyczki.

Więcej na https://easynails.pl/uslugi/manicure/manicure-vinylux/

Comments are closed.