konopia lecznicza

Dzisiaj dowiesz się wiele o niesamowitym superfood nasion konopi, lub nasion marihuany, jak są one również często określane. Nie musisz podróżować do odległych krajów, aby zdobyć ten zdrowy produkt, ponieważ rośnie on tutaj, na naszej ziemi. Konopie są wykorzystywane przez ludzi od ponad dziesięciu tysięcy lat i są jedną z najstarszych roślin uprawnych. Nasi przodkowie najpierw zbierali nasiona dziko rosnących roślin, ale stopniowo „udomowili” konopie i sami zaczęli je uprawiać.

Obecnie nasiona konopi uprawia się również w Chinach, Chile, Kanadzie, krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych. Nasiono marihuany (dostępne na https://nasionamarihuany.pl/) jest bardzo pożywnym pokarmem. Można je spożywać na surowo lub dodawać do innych potraw: smoothie, sałatek, wypieków, zup, itp. Na przykład, kaszka konopna była powszechna w Indiach, gdzie nasiona konopi zalewano wodą i gotowano na wolnym ogniu, aż do uzyskania kruchości. Korzyści zdrowotne płynące z nasion konopi Nasiona konopi są magazynem witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Każde ziarno składa się z około 44% wysokiej jakości tłuszczu roślinnego, 33% zdrowego białka roślinnego i 12% błonnika i węglowodanów. Reszta to wilgoć. Zapobieganie chorobom układu krążenia Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 dominują w większości olejów roślinnych. Jednak nie wszystkie oleje zawierają wystarczającą ilość tych kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, aby zapewnić maksymalną korzyść dla organizmu.

Nasiona konopi i olej konopny mają idealny stosunek kwasów omega-6 i omega-3, co jest dobrym powodem, aby używać tego zdrowego superfood w swojej diecie tak często, jak to możliwe. Poprawa stanu skóry Wraz z kwasami tłuszczowymi Omega-3 i Omega-6, nasiona konopi i olej konopny zawierają pewne rodzaje tłuszczów, które trudno znaleźć w innych źródłach żywności. Mianowicie, kwas gamma-linolenowy (GLA) i kwas stearydonowy (SDA). Są one uważane za „super” wielonienasycone kwasy tłuszczowe i według najnowszych badań mogą łagodzić objawy niektórych chorób skóry, w tym zapalenia skóry.

Comments are closed.