Otarcia, skaleczenia i inne drobne rany to codzienny problem każdego człowieka, przy których z pewnością pomoże salvequick. Skóra, jak powszechnie wiadomo, jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, stąd niezwykle ważna jest dbałość o nią. Jednakże odpowiednia pielęgnacja skóry to temat rzeka, gdyż każda jest inna i potrzebuje zastosowania odmiennych środków oraz zabiegów. Mimo wszystko nie jesteśmy w stanie uchronić jej przed uszkodzeniami, jakich doznać może w trakcie niemalże każdej czynności.

Jak dbać o uszkodzone miejsce?

Procedura postępowania w przypadku mechanicznych uszkodzeń skóry zazwyczaj przebiega podobnie, a ponadto może sprawiać wrażenie wykonywanej na tzw. chłopski rozum. Otarcie lub drobne skaleczenie należy dokładnie oczyścić. Najlepiej użyć w tym celu środek dezynfekujący, który warto posiadać w swej prywatnej apteczce. Oczyszczoną i suchą ranę dobrze jest zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Świetnie sprawdzi się tutaj plaster bądź kompres.

Po jakie opatrunki sięgnąć w razie potrzeby?

Do zabezpieczenia zranionego fragmentu skóry idealnie sprawdzą się plastry Salvequick marki OrklaCare. Nie są one drogie, a co więcej, ogólnodostępne. Bez problemu można nabyć je w niemal każdej drogerii i aptece. Ponadto posiadają szeroki asortyment – plastry uniwersalne, wodoodporne czy przeznaczone specjalnie z myślą o dzieciach. Te ostatnie przyozdobione są postaciami ze znanych oraz lubianych bajek, przez co łatwiej pogodzić się dziecku z posiadaniem bolesnego „kuku”.

Comments are closed.