maska przeciwpyłowaSport to dziedzina, która stale dąży do zwiększania efektywności treningów, celem uzyskiwania coraz lepszych wyników. Specjaliści zajmujący się technologią i metodyką pracy sportowców, ciągle opracowują nowe formy zarówno samego treningu, jak i stosowania różnych przedmiotów, których celem jest poprawa wyników ćwiczeń poprzez stworzenie specjalnych warunków treningowych. Ostatnio, wśród sportowców bardzo modna jest maska przeciwpyłowa oraz maska wydolnościowa. Sprawdźmy, jak działają te produkty.

Chroni płuca przed zanieczyszczeniami

Maski przeciwpyłowe mają za zadanie filtrować powietrze z różnego rodzaju zanieczyszczeń, tak, by do płuc sportowca nie przedostawały się toksyny i zarazki. Zapewnia to właściwy proces dotleniania organizmu. Specjaliści zauważyli zwiększone efekty u sportowców, kiedy podczas treningu oddychają powietrzem wysokiej jakości, pozbawionym szkodliwych zanieczyszczeń.

Zmusza do większego wysiłku

Maska wydolnościowa ma z kolei za zadanie imitować trudne warunki oddechowe, które można spotkać w wysokich partiach gór. Filtr zawarty w masce przyczynia się do blokowania przepustowości powietrza, przez co jego ilość przy wdychaniu jest znacznie zmniejszona. Takie warunki zmuszają do bardziej wytężonego procesu oddychania i sprawiają, że zawodnik musi podwoić wysiłek, by sprostać ekstremalnym warunkom. Dzięki temu, podczas treningu buduje się zwiększona wytrzymałość i wydolność, która przełoży się na o wiele lepsze osiągi podczas treningu w normalnych warunkach.

Comments are closed.