Acerola to wyjątkowy owoc i duża bomba witaminowa. Jak powszechnie wiadomo witamina C jest bardzo potrzebna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Działanie aceroli

Wiśnia z Barbados, bo tak nazywana jest acerola jest prawdziwą bombą zdrowotną. Zawiera najwięcej witaminy C spośród wszystkich owoców. Jak wiadomo witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Z tego powodu acerola jest wykorzystywana do leczenia przeziębień i anemii.

Wyciąg z aceroli neutralizuje wolne rodniki oraz chroni przed infekcjami i zwiększa produkcję przeciwciał. Dodatkowym plusem tego małego owocu jest to, że zawartość witaminy C wspiera produkcję kolagenu, zapobiega udarowi mózgu, obniża ciśnienie, poprawia kondycję naczyń krwionośnych, zapobiega powstawaniu złogów cholesterolu w tętnicach oraz uszczelnia żyły. Witamina C wpływa też na kondycję skóry oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek, poprawia kondycję stawów i kości oraz zwiększa lepkość mazi stawowej. Acerola zawiera też cenne białko oraz tłuszcz i węglowodany.

Acerola Sanbios

Dostępność świeżych owoców aceroli w Polsce jest prawie całkowicie ograniczona. Popularne są jednak produkty z tym krzewem. Na rynku dostępne są suplementy diety od firmy Sanbios zawierające wyciąg z aceroli i będące naturalnym źródłem witaminy C.
Poszukując produktów z acerolą warto zwrócić uwagę na formę specyfiku, ponieważ wybierając tabletki stosowanie suplementu będzie proste i przyjemne. Zazwyczaj producenci proponują stosować jedną tabletkę dziennie.

Comments are closed.