Ból stawów bywa bardzo nieprzyjemny i może pojawić się zarówno u osób młodych, jak i starszych. Aby sobie z nim poradzić, warto włączyć do codziennej diety produkty bogate w kolagen, a także odpowiedni suplement taki jak np. Litozin z kolagenem. Preparat Litozin kolagen zawiera w swoim składzie dziką różę, witaminę C, miedź oraz kolagen typu II, który występuje właśnie w chrząstce stawowej. Regularne przyjmowanie litozinu z kolagenem może zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom, jednak jakie właściwości wykazuje wspomniany suplement diety?

Regeneracyjne

Witamina C, która znajduje się w preparacie, bierze czynny udział w produkcji kolagenu, dzięki czemu chrząstka stawowa może bez problemu się regenerować, a także w prawidłowy sposób funkcjonować. Wraz z wiekiem kolagen w organizmie każdej osoby zaczyna stopniowo zanikać, przez co jego ciągłe uzupełnianie jest niezwykle ważne, ponieważ im mniej tej substancji, tym niestety problemy ze stawami pojawiają się coraz częściej.

Ochronne

Witamina C to bardzo silny antyoksydant, który pomaga ochronić komórki organizmu przed niekorzystnym działaniem stresu oksydacyjnego. Przyjmowanie zatem wspomnianego preparatu ochrania organizm przed różnego rodzaju uszkodzeniami białek, lipidów oraz DNA.

Wspomaga elastyczność

Głównym składnikiem odpowiedzialnym za elastyczność stawów jest znajdująca się w preparacie dzika róża, która pomaga załagodzić ból, a także poprawia ruchomość stawów.

Comments are closed.