skuteczne zioła na zaparcia

Zaparcia to bardzo wstydliwy i dokuczliwy problem, który objawia się dużym dyskomfortem. Mimo, iż nie zagraża on życiu człowieka, jednak w znacznym stopniu utrudnia normalne funkcjonowanie.

Zioła na zaparcia – sprawdzone metody

Zioła są równie skuteczne, jak niektóre leki na zaparcia, jednak podobnie jak one mogą im towarzyszyć pewne skutki uboczne. Dlatego najlepiej jest dokładnie przeczytać na opakowaniu, w jaki sposób należy przygotować napar, aby spełnił on swoją rolę bez zbędnych, dodatkowych dolegliwości. Obecnie na rynku można zakupić 3 bardzo dobrze działające zioła na zaparcia. Są one dostępne w większości aptek oraz w sklepach zielarskich. Mowa tutaj o senesu, babce płesznika oraz rzewieniu. Wszystkie te zioła działają bardzo skutecznie, jednak nie gwałtownie dzięki czemu pozbycie się zaparcia nie stanowi większego problemu.

Jak przygotować napar z ziół, aby pozbyć się zaparć?

Substancje czynne zawarte w liściach senesu działają przeczyszczająco oraz przyspieszają przemieszczanie się treści pokarmowych. Napar z senesu przygotowuje się z 1 łyżeczki ziela, którą należy zalać gorącą wodą i najlepiej wypić na noc, ponieważ działa on po ok. 8-10 godzinach. Z kolei nasiona babki płesznika zawierają wiele śluzu, dlatego działają nie tylko przeczyszczająco, ale również osłaniająco na błonę śluzową układu pokarmowego. Miksturę z 2 łyżeczek nasion nasączonych w małej ilości wody powinno się zażyć po ok. godzinie. Korzeń rzewienia natomiast nie tylko reguluje pracę układu pokarmowego, ale również łagodzi wzdęcia. Może być jednak stosowany jedynie przez kilka dni, ponieważ jego długotrwałe zażywanie może doprowadzić do utraty elektrolitów, a zwłaszcza potasu.

Comments are closed.