idealne zioła na żołądek

Ból żołądka, niestrawność, wrzody czy refluks to dolegliwości, które są bardzo dokuczliwe. Istnieje jednak wiele możliwości łagodzenia ich objawów, a jedną z najbardziej znanych, cenionych i skutecznych jest stosowanie ziół na żołądek. Zawarte w nich substancje czynne, takie jak garbniki i śluzy doskonale wspomagają pracę żołądka.

Zioła na żołądek a domowa apteczka

Kiedy pojawiają się problemy żołądkowe, zwłaszcza w nocy, trudno szukać otwartej apteki, żeby nabyć odpowiednie zioła na żołądek. Znacznie lepiej byłoby zabezpieczyć się na taką okoliczność poprzez nabycie sprawdzonych preparatów i przechowywanie ich w domowej apteczce (oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta).

W domowej apteczce powinny niemal na stałe zagościć, takie zioła na żołądek jak rumianek, mięta (w tym także mięta pieprzowa), mniszek lekarski, siemię lniane, szałwia czy dziurawiec.

Zioła na żołądek – ból brzucha i zaparcia

Glistnik. To słowo klucz, dzięki któremu można rozwiązać niemal wszystkie problemy związane z bólem brzucha i zaparciami. Osoby, które borykają się z tymi dolegliwościami, powinny zaopatrzyć się w glistnik, ponieważ stosowanie tego preparatu przynosi nie tylko znaczną ulgę, ale także daje długotrwałe efekty.

Glistnik jaskółcze ziele posiada właściwości rozkurczające, co zdecydowanie łagodzi ból brzucha. Wywiera bezpośredni wpływ na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i dlatego może być stosowany w stanach zapalnych żołądka i jelit. Glistnik niejednokrotnie bywa zalecany w schorzeniach układu trawiennego, ponieważ posiada właściwości ochronne, dzięki którym można osłaniać błony śluzowe żołądka.

Comments are closed.