vilcacora

Ziołolecznictwo w Polsce ma bardzo długą historię, ale przecież nie tylko w Polsce. Większość stosowanych w kraju nad Wisłą ziół pochodzi z tego samego miejsca – z Polski. Polskie zioła są oczywiście doskonałe, ale nie warto poprzestawać na nich, dobrze jest uzupełniać swoją wiedzę i apteczkę także w cenne składniki pochodzące z innych krajów, zwłaszcza że obecnie można je kupić bez żadnego problemu. Które z nich warte są uwagi?

Egzotyczne zioła nie są gorsze niż polskie

Na przykład jeśli chodzi o wspieranie układu pokarmowego, na polskich łąkach bez trudu można znaleźć miętę, dziurawiec czy rumianek. Ich działanie jest niezaprzeczalnie skuteczne, ale równie dobre albo jeszcze lepsze efekty w niektórych przypadkach mogą dać środki takie jak na przykład amazońska vilcacora, powszechnie znana jako koci pazur. Zioło to niezwykle skutecznie niweluje wszelkie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a przy tym wspiera ogólną odporność organizmu.

Żeń szeń na pamięć i energię

Żeń szenia chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale bardzo wiele osób nie wie, że można go znaleźć w formie innej niż tylko tabletki, w których czasem może go być niewielka ilość. Roślinę tę można kupić także w postaci suszu i przyrządzać z niej napary pobudzające fizycznie i psychicznie.

Comments are closed.