inhalator

Inhalator to narzędzie dobre w każdym domu. Stanowi integralny element leczenia chorób dróg oddechowych i dolegliwości długotrwałych (np. astmy), zarówno u dorosłych, jak również u dzieci. Dobór dobrego inhalatora może spowodować mnóstwo problemów, ze względu na ogromną rozpiętość narzędzi na rynku. Jak więc dobrać najdoskonalszy sprzęt do inhalacji dziecka? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Czym jest inhalacja?

inhalator

Inhalacja, nazywana również nebulizacją, wielokrotnie ciągle kojarzy nam się z miską ciepłej wody z dodatkiem sparzonych ziół czy ekstraktów eterycznych, nad jaką z ręcznikiem na głowie spędzamy niezbyt piękne chwile. Innowacyjne inhalatory nie mają mnóstwo wspólnego z tą tradycyjną formą. Efektywność funkcjonowania inhalatorów opiera się na rozbijaniu na małe części drobiny leku czy odmiennej treści zdrowotnej, jaka mieści się w narzędziu.

Czy każdy musi korzystać z inhalatora?

Wykorzystywanie inhalatora, np. takiego jak ten, przy chorobach dróg oddechowych to niezwykle dobrze wyjście. Jeszcze 10 lat temu, inhalatory nie były tak znane jak obecnie. Najpierw drogie, specjalistyczne maszyny dostępne były tylko na szpitalnych oddziałach, na szczęście technika idzie do przodu. Obecnie możemy kupić swój sprzęt oraz leczyć małego w swym zaciszu. Nebulizator (więc część inhalatora z komorą do leku) zapewnia, dostarczenie środków w postaci mgiełki dokładnie do dróg oddechowych.

Czemu należałoby mieć w domu inhalator

Jeszcze powszechniej inhalatory są kwalifikowane do podstawowego wyposażenia apteczki. Szczególnie kiedy w domu są niewielkie dzieci. Pozwolą one w prosty, funkcjonalny, pewny oraz zupełnie bezbolesny sposób dać środek dokładnie do źródła kłopotu, co przyspiesza jego oddziaływanie. Wartością wykorzystywania tejże formy terapii jest również możliwość podania niewątpliwie mniejszej ilości środka medycznego, aniżeli miałoby to miejsce doustnie czy domięśniowo.

 

Comments are closed.