waporyzator

Waporyzator to urządzenie umożliwiające wygodną inhalację oparów roślinnych. Przeznaczony jest do wydobywania substancji czynnych z konkretnego surowca. Pod postacią aromatyzowanej pary uwalnia naturalnie występujące związki. Inhalacja pozbawiona jest szkodliwych substancji zawartych w tradycyjnych papierosach. Co więcej, obsługa urządzenia jest prosta i komfortowa, a także daje wiele możliwości. Jego popularność staje się w związku z tym coraz większa.

Waporyzator – jak zbudowane jest urządzenie?

Każdy waporyzator zbudowany jest w taki sposób, aby substancje lotne nie miały bezpośredniego kontaktu z elektroniką. Do podstawowych elementów konstrukcyjnych należą:

  • grzałka – najczęściej wyprodukowana z metalu lub ceramiki, służy do nagrzewania surowca roślinnego,
  • komora, inaczej zbiornik grzewczy. W niej należy umieścić zioła, które następnie są podgrzewane. Produkowany najczęściej ze stali nierdzewnej lub ceramiki, ale również z tytanu lub szkła,
  • ustnik – to droga, którą pokonuje uwalniany vapor. Najczęściej produkowany jest ze szkła, metalu lub syntetycznego tworzywa. Jego konstrukcja umożliwia chłodzenie pary.
  • bateria.

Kiedy warto kupić waporyzator?

Urządzenie sprawdzi się w przypadku osób, które poszukują alternatywy dla papierosów lub pragną zmniejszyć szkodliwy wpływ palenia na zdrowie. Wybór waporyzatora pozwala minimalizować szkodliwy wpływ toksycznych substancji na rzecz inhalowania się pożądanymi substancjami czynnymi. W dłuższej perspektywie to lepszy wybór dla zdrowia.

Comments are closed.