Dygestorium jest to miejsce w każdym laboratorium, w którym przeważnie wykonuje się najciekawsze, ale z drugiej strony najbardziej niebezpieczne eksperymenty. Dotyczy to nie tylko laboratorium chemicznego, choć faktycznie najczęściej laboratoryjne dygestoria wyciągowe, są instalowane właśnie w pracowniach chemicznych.

Co to są laboratoryjne dygestoria wyciągowe?

dygestoriumZanim opowiemy sobie więcej o dygestoriach wyciągowych laboratoryjnych, to trzeba wytłumaczyć, czym one właściwie są. Osoby, które nie miały do tej pory z nimi styczności, mogą nie wiedzieć, co to jest, nawet jeśli miały styczność z chemią laboratoryjną. Do takich osób zaliczymy na przykład niektórych studentów pierwszego roku chemii.

Dygestorium laboratoryjne wyciągowe jest to miejsce w laboratorium, w którym są wykonywane niebezpieczne eksperymenty. Dygestorium ma za zadanie odseparować laboranta od eksperymentu oraz umożliwić skuteczne wyciągniecie za pomocą osobnej wentylacji, powstałych szkodliwych oparów.

W internecie w Renggli zamówimy laboratoryjne dygestoria wyciągowe z dostawą i w dobrej cenie.

Jakie mamy dygestoria?

Oczywiście rodzajów dygestoriów mamy dość sporo. Wiele zależy od tego, jaki stopień ochrony mają one zapewniać. Są na przykład dygestoria całkowicie odseparowane od reszty przestrzeni laboratoryjnej, a manipulowanie wewnątrz odbywa się poprzez odpowiednie rękawy ochronne, lub nawet dzięki automatycznym manipulatorom. Na drugim końcu są dygestoria, w których możemy swobodnie prowadzić badania, a tylko na czas prowadzenia reakcji odpuszczamy specjalną przesłonę. Wszystko zależy od stopnia zagrożenia, jakie generują eksperymenty.

Comments are closed.