spektrometry

Spektrometry są cenionymi urządzeniami, jakie służą do badania substancji o różnym stanie skupienia. W tym wypadku wykorzystuje się widma mas atomów oraz cząsteczek, z jakich składa się konkretna substancja. Pamiętajmy o tym, że sprzęt jest wykorzystywany w wielu miejscach. Najczęściej jest on niezbędny w laboratoriach. Jak działa spektrometr? Gdzie znajduje zastosowanie? Jakie ma zalety? O czym warto wiedzieć?

Działanie spektrometru

Przed poznaniem działania urządzenia, warto dowiedzieć się, w jakich dziedzinach wiedzy jest on wykorzystywany. Przede wszystkim dotyczy:

  • chemii,
  • fizyki,
  • medycyny,
  • techniki,
  • ochrony środowiska,
  • biologii molekularnej itp. 

Spektrometry działają tak, że analizują widmo, jakie powstało dzięki oddziaływania promieniowania na substancję. Nie zapominajmy o tym, ze na rynku znajdziemy różnorodne spektrometry. Najpopularniejsze są spektrometry Ramana pomiaru promieniowania rozpraszania fotonów. Kolejna opcja to masowe urządzenia, jakie mierzą stosunek masy do ładunku elektrycznego konkretnego jonu. Na uwagę zasługuje też analizator, gdzie jony ulegają rozkładowi dzięki stosunkowi masy do ładunku. Co do detektora, jego zadaniem jest zliczanie jonów. 

spektrometry

Szeroki wybór

Jak widać, istnieje wiele spektrometrów, jakie są dopasowane do środowiska pracy i potrzeb użytkownika. Gdzie dokonać zakupu spektrometru? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup w sklepie DanLab, gdzie każdy odbiorca znajdzie to, czego potrzebuje. Solidne spektrometry posłużą nam przez długi czas. 

Comments are closed.