nasiona marihuany

Kolekcjonowaniem nasion marihuany może być ciekawym hobby, każde z nasion ma inny genotyp, tworzenie we własnym zakresie nowych odmian może być niezwykle interesujące. Tworzenie kolekcji jest w naszym kraju legalne, ale hodowla jest już nielegalna.

Nasiona marihuany – rodzaje

nasiona marihuany

Nasiona marihuany mogą tworzyć całe kolekcje, ale przed rozpoczęciem hobby, należy wiedzieć, jaka jest różnica między konopiami indyjskimi a siewnymi:

  • konopie indyjskie służą do wytwarzania różnych związków psychoaktywnych, marihuany i haszyszu,
  • konopie siewne zaliczają się do roślin przemysłowych, produkowane są z nich olejki CBD, które nie mają właściwości psychoaktywnych, nie zawierają uzależniającego THC, wykazują wiele właściwości zdrowotnych.

Nasiona marihuany – własna kolekcja

Aby rozpocząć własną kolekcję nasiona marihuany można nabyć w banku nasion. Należy pamiętać, że posiadanie tych nasion jet legalne, ale nie wolno ich uprawiać. Tworzenie nowych odmian polega na krzyżowaniu odmian męskich i żeńskich, nigdy nie wiadomo jaka roślina powstanie, ponieważ każde z nasion ma odrębny kod genetyczny. Można w taki sposób uzyskać nawet tysiące nowych odmian nasion marihuany. Różnica genetyczna między nasionami, z których wytwarzane są następne odmiany, czyli ich potomstwem jest bardzo widoczna. Wpływa na to wiele czynników, takich jak kąt padania światła, wysokość temperatury, stopień wilgotności i zawartość składników odżywczych.

Comments are closed.