Krystalizator laboratoryjny jest przydatnym urządzeniem w wielu laboratoriach. Nie każdy wie, do czego służy to urządzenie. Faktem jest, że skuteczne działanie i wysoka jakość wiążą się z dobraniem cenionej marki produktu. Jak działa krystalizator laboratoryjny? O czym warto wiedzieć? Co oferuje rynek? Jakie cechy ma urządzenie?

Krystalizator laboratoryjny

krystalizatorJest to ciekawy sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie procesu krystalizacji. Wyróżniamy dwa typu krystalizatorów:

  • specjalny aparat dla przemysłu,
  • krystalizator szklany.

To drugie rozwiązanie przypomina swoim kształtem zlewkę, ale wysokość naczynia od średnicy podstawy jest mniejsza. Dzięki temu użytkownik może przeprowadzić krystalizację także przy odparowaniu rozpuszczalnika. Szerokie zastosowanie daje wiele możliwości. To płaskie naczynie ma różnorodne pojemności – od 20 do 3500 ml. Krystalizatory ponadto mogą posiadać wylew lub nie, zgodni z oczekiwaniami odbiorcy. Średnica naczynia wynosi zazwyczaj od 40 do 230 mm.

Szeroki asortyment

Co ciekawe, krystalizatory laboratoryjne przyjmują różnorodne konstrukcje. Wyróżniamy modele z mieszadłami, z automatyczną termoregulacją, czy układy utrzymujące prężność pary rozpuszczalnika. Gdzie zakupimy ten fachowy sprzęt? Bardzo dobrym wyborem jest zakup w sklepie online jak DanLab, gdzie każdy specjalista znajdzie coś dla siebie. Sprawnie złożymy zamówienie na odpowiednie naczynia, które będą przydatne w pracy. Poza tym, możemy liczyć na wsparcie sprzedawcy podczas zakupu idealnego wyrobu.

Comments are closed.