AMOL - lek na uspokojenie

Kończący się czas beztroskiej letniej kanikuły i związany z tym powrót do szkoły, na uczelnię lub miejsca pracy może spowodować u nas stany niepokoju, rozdrażnienia. Jest to wynikiem stresu, jak sobie poradzimy w nowym roku szkolnym albo akademickim, czy też z obowiązkami zawodowymi. Poza tym nadchodząca jesień, kiedy dzień jest coraz krótszy, dni chłodniejsze oraz jest zdecydowanie mniej słonecznych dni, aniżeli w miesiącach letnich, sprzyjają różnych wahaniom nastroju. Jesteśmy wtedy nerwowi, rozdrażnieni, często irytują nas błahe z pozoru sytuacje.

Jak sobie w takim przypadku radzić?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po leki na uspokojenie. Jest grupa środków farmakologicznych tego rodzaju, które nie wymagają wypisania przez lekarza recepty na nie. Możemy je z powodzeniem kupić w rozmaitych aptekach, tych stacjonarnych, jak i internetowych. W poważniejszych przypadkach, gdy cierpimy na nerwicę albo depresję oczywiście musimy udać się do specjalisty, ale w stanach przejściowego niepokoju lub zdenerwowania możemy zażywać tabletki uspokajające.

leki na uspokojenie

Zalety wyżej wymienionych medykamentów

Główna zaletą leków uspokajających bez recepty jest ich dostępność oraz koszt, poza tym są to farmaceutyki, które nie uzależniają. Zawierają one w swoim składzie najczęściej mieszankę składników ziołowych, takich jak:

  • męczennica cielista,
  • kozłek lekarski, zwany również walerianą,
  • chmiel zwyczajny,
  • melisę lekarską,
  • ziele serdecznika.

Powyższe zioła z pewnością sprawią, że nasze samopoczucie się poprawi.

Comments are closed.