apteka online

W przypadku bólu głowy czy stawów lekiem pierwszego wyboru zwykle jest tabletka przeciwbólowa, jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Lekarze zalecają, by znacznie ograniczyć spożycie takich preparatów, gdyż mają one niekorzystny wpływ na organy wewnętrzne.

W wielu przypadkach zaś sięganie po tabletki nie jest konieczne, gdyż jest wiele innych sposobów na ból, a nawet gorączkę, które pozwalają ominąć układ pokarmowy i dzięki temu są znacznie bezpieczniejsze dla organizmu.

Większość z nich może zaoferować dobra apteka online, a niektóre można przygotować we własnym zakresie.

Czopki

Co prawda także jest to preparat wprowadzany do organizmu, ale omija prawie cały układ pokarmowy. Czopki umieszcza się w odbycie, gdzie się rozpuszczają, a ich składniki są wchłaniane przez jelito grube do organizmu.

Proces ten przebiega bardzo szybko, dzięki czemu też czopki likwidują ból jeszcze szybciej niż dobra tabletka. Nie warto więc ograniczać ich stosowania na ból lub gorączkę tylko u dzieci – u dorosłych także spiszą się świetnie.

Ciepło i zimno

Ciepłe lub zimne kompresy to sposób pomagający na wszelkie bóle, trzeba tylko wiedzieć, kiedy wskazany jest kompres ciepły, a kiedy zimny.

Apteka internetowa może zaoferować specjalne żelowe kompresy, które można chłodzić w lodówce, a nawet zamrażać lub – zależnie od potrzeb – podgrzewać, na przykład w mikrofalówce. Są one bardzo praktyczne.

Maści

Dobra, tania apteka zaoferuje rozgrzewające lub chłodzące preparaty w dobrej cenie. Maść końska czy niedźwiedzia nie tylko skutecznie działają, ale też szybko przynoszą ulgę i są bardzo przyjemne w stosowaniu.

Comments are closed.