Nasiona marihuany typu INDOOR

Marihuana to susz pozyskiwany z liści konopi. Wielu ludziom wciąż kojarzy się jedynie z nielegalnym zażywaniem substancji psychoaktywnych. Jednak konopie zawierają w sobie dwa podstawowe kanabinoidy: THC oraz CBD, który tego typu wyciągów już w sobie nie ma. Nasiona konopi lub inaczej siemię konopne, zaliczają się do przedziału tzw. superfood. Posiadają wiele bogatych składników odżywczych, takich jak np. kwasy omega 6 i omega 3, a także są świetnym źródłem białka.

Nasiona marihuany INDOOR

Nasiona marihuany można podzielić między innymi na typ outdoor oraz indoor. Określenia te należy tłumaczyć dosłownie z języka angielskiego. Jak same nazwy wskazują, outdoor są przeznaczone do uprawiania na zewnątrz, natomiast indoor wewnątrz pomieszczenia.

Nasiona marihuany indoor (zobacz tutaj) są przystosowane do uprawy w zamkniętych pomieszczeniach. Pozwalają one na około sześć zbiorów w ciągu roku. Są to rośliny, które uwielbiają światło, więc należy domową plantację uzbroić w odpowiednie lampy. Należy jednak uważać, by nie znalazły się za blisko źródła gorącego światła. Mogą wtedy ulec zniszczeniu. Taka marihuana bardzo szybko dojrzewa, ale trzeba zapewnić jej należyte warunki dostosowane do aktualnego etapu wzrostu. Nasiona indoor można hodować przez cały rok.

Nasiona marihuany INDOOR

Wady i zalety nasion INDOOR:

Wady:

  • generują wysokie rachunki za prąd ze względu na duże zapotrzebowanie na światło
  • lampy produkują dużo ciepła, co bywa uciążliwe (zwłaszcza latem)
  • plony bywają bardzo niskie
  • potrzebne jest specjalne, dodatkowe pomieszczenie wyznaczone pod uprawę

Zalety:

  • brak zmartwień o warunki pogodowe
  • można mieć uprawę cały czas na oku
  • szybkie dojrzewanie rośliny
  • odmiany nasion nie muszą być bardzo odporne

Jak widać wady i zalety tego typu nasion są bardzo wyrównane. Uprawa powinna być dostosowana do możliwości danej osoby pod wieloma względami. Należy jednak pamiętać, że uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna. Jedynym wyjątkiem jest możliwość uprawy konopi włóknistych, które są wykorzystywane między innymi w przemyśle chemicznym, czy kosmetycznym.

Comments are closed.