allergocaps

Definicja suplementu diety mówi, że jest to środek spożywczy, będący źródłem skoncentrowanych witamin i minerałów, którego celem jest uzupełnienie dziennej diety. Suplementy bywają mylone z lekami, a co gorsze często zamiast nich stosowane. Kapsułki, tabletki, drażetki, proszki i płyny, by zostać dopuszczone do obrotu, muszą spełnić odpowiednie wymogi i kryteria.

Jaki skład mają suplementy?

Suplementy w swoim składzie zawierają m.in.:

  • witaminy,
  • minerały,
  • substancje wypełniające,
  • substancje aktywne,
  • barwniki.

Poziom każdego ze składników w małych, odmierzonych ilościach powinien być bezpieczny dla zdrowia konsumenta.

Czy warto stosować suplementy diety?

Racjonalna dieta dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników. Dziś, kiedy o staranne komponowanie posiłków trudno, na niedobór witamin, mikro- i makroelementów narażone są osoby stosujące diety, uprawiające sporty, osoby po zabiegach, czy przewlekle chorujące. Jednakże suplementów diety nie powinno się przyjmować na własną rękę. O konieczności ich przyjmowania powinien zadecydować lekarz, a nie zadziałać siła reklamy, która zachęca do stosowania suplementów na każdą możliwą dolegliwość, obiecując przy tym natychmiastowe i skuteczne działanie. Suplementy działają na organizm, ale w pewnym tylko zakresie – nie leczą i nie zapobiegają chorobom.

Suplementy na alergię

Alergia doskwiera coraz większej ilości ludzi na całym świecie. Ponieważ nadwrażliwość organizmu na czynniki drażniące obniża komfort życia, niektórzy szukają ratunku w suplementach. Allergocaps, będący produktem Herbapolu, zalicza się do suplementów wspierających osoby zmagające się z alergiami. W każdej kapsułce zawarto 50 mg wyciągu z pachnotki zwyczajnej, rośliny, której właściwości antyhistaminowe są znane od wieków. Allergocaps (https://evita.sklep.pl/pl/allergocaps-30kaps.html) należy przyjmować tylko w przypadku wystąpienia lekkich objawów.

Comments are closed.