konopie

Pamiętajmy o tym, że w Polsce uprawa marihuany jest nielegalna. Nie ma możliwości zakupu topów marihuany w sklepie i hodowania tego w domu. Co ciekawe, rośliny są zawsze feminizowane, a nasiona żeńskie. Ponadto, nasiona nie mają THC. W krajach, gdzie jest to legalne, uznaniem cieszy się odmiana o nazwie Jack Herer. Czym wyróżnia się ta odmiana? Jakie daje efekty? O czym warto wiedzieć? Skąd wynika jej popularność?

Jack Herer

Roślina ma ostry, ziemisty i pieprzowy aromat. Kolejna cecha to efekty jej działania. odbiorcy doceniają radość, skupienie, kreatywność i energię do działania. W czym pomoże JH? Pacjenci wybierają tę odmianę wtedy, gdy cierpią na dolegliwości bólowe, brak apetytu, niepokój depresję i stres. Jest to słynna sativa, której nazwa pochodzi o cenionego aktywisty. Stworzył on książkę The Emperor Wears No Clothes, która zapisała się w historii walki o zalegalizowanie marihuany. Jack Herer jest odmianą, która została opracowana w latach 90 przez Sensi Seeds. Od tamtej pory stała się klasykiem. 

jack herrer

Dokładna genetyka JH nie jest znana. Trzeba jednak wiedzieć, że to krzyżówka odmian Haze, Northern Lights 5 i Shiva Skunk Cross. Na uwagę zasługuje fakt, że szczep zdobył dziewięć tytułów na Cannabis Cup za moc i jakość. Specjaliści oszacowali zawartość THC na poziomie 15-24%. 

Cechy rośliny

Cechą charakterystyczną są lepkie topy, które mają przyjemny zapach cytryny i pomarańczy. Nie zapominajmy o ciekawych efektach i smaku, co wpływa na ogromne zainteresowanie na rynku. Odbiorcami są pacjenci i użytkownicy rekreacyjni. Okazuje się, że kwiaty JH nie są imponujące, jednakże imponująca jest liczba trichomów. Kwiat dzięki temu jest lepki ma cytrusowy zapach. Kwiaty z kolei mają kolor zielony z pomarańczowymi włoskami, są podłużne i zaokrąglone. 

Bogata genetyka JH sprawiła, że powstało kilka wariantów tej odmiany, Najpopularniejsze  z nich to: Jack The Ripper, Jack’s Cleaner i Jack Skellington. Doskonałe jakościowo nasiona są hodowane w określonych krajach, gdzie jest to legalne. 

Comments are closed.