roller-do-masazu4

Powięź to miękkie części ludzkiej tkanki łącznej. Składają się z płynnych i zawierających białko pasm, które razem otaczają pasmo mięśniowe. Jeśli trzymają się razem, prowadzi to do napięcia. Ważne jest, aby delikatnie je uwalniać za pomocą ukierunkowanego treningu, łagodzącego dolegliwości. Powięzi mają strukturę podobną do sieci i są obecne w całym naszym ciele. Ta szeroko rozgałęziona sieć może spowodować szkody z powodu zbyt małej ilości ruchu lub kontuzji. Wymagane jest wtedy indywidualnie dostosowane leczenie. Szczególnie przydatny może być roller do masażu powięzi.

Masaż rollerem — dla kogo?

Roller do masażu może zoptymalizować mobilność ciała i wspierać budowę mięśni. Zastosowanie wałka do samodzielnego masażu jest odpowiednie zarówno dla biegaczy, jak i dla sportowców, rowerzystów czy pływaków. Żeby masaż zadziałał, ważne jest, aby był stosowany regularnie.

Różne obszary zastosowania rollera do masażu

Wałek do masażu może być używany na różne sposoby. Przede wszystkim odgrywa ważną rolę w leczeniu napięcia mięśniowego, ale jest również bardzo pomocny w treningu mięśni. Rozluźnia bolesne zrosty w powięziach i może być stosowany na różnych obszarach ciała, które posiadają mięśnie, takie jak:

– uda.
– pośladki,
– ramiona,
– łydki,
– szyja,
– plecy,
– klatka piersiowa.

Jedną z największych zalet rolki fitness jest to, że trening powięzi, nie wymaga wcześniejszej wiedzy: nawet początkujący szybko zapoznają się z zasadą działania i już po kilku minutach mogą z niego bezpiecznie korzystać. Wszystko, co trzeba, to znajomość kilku podstawowych ćwiczeń masujących, które pomagają rozluźnić powięź, a także trochę motywacji i przestrzeni wokół. Podczas treningu wałek do masażu albo opiera się o ścianę, albo kładzie na podłodze – wtedy sam się na nim kładziesz.

Comments are closed.