rumianek

Nie da się ukryć, że w obecnym świecie obserwujemy nagły i gwałtowny zwrot w stronę ziołolecznictwa. Wynika to z faktu, że zaczynamy dostrzegać niezwykle negatywne skutki faszerowania nas lekami, które choć leczą jedną dolegliwość mogą jednocześnie przyczynić się do rozwoju kolejnej. Wobec tego coraz więcej osób poszukuje dość naturalnych, alternatywnych metod, które pomogą uporać się z przykrymi dolegliwościami. Warto więc zwrócić uwagę na rumianek. Zioło to ma bowiem prawdziwie magiczne właściwości.

Rumianek idealny na alergię

Alergicy z pewnością nie mają łatwego życia. Praktycznie przez cały sezon pylenia lub dosłownie przez cały czas- w przypadku alergii skórnej lub pokarmowej, towarzyszą im przykre i uporczywe objawy. Często farmaceutyki pomagają jedynie na krótką chwilę. Jednak pieczenie, świąd, czy też zaczerwienienie gałek ocznych powraca z prędkością światła. Wobec tego warto zwrócić znacznie większą uwagę na rumianek. Zioło to może okazać się prawdziwym sprzymierzeńcem w walce z alergiami różnego rodzaju. Rumianek (więcej na jego temat tutaj) pomoże:

  • uporać się z alergicznym nieżytem nosa lub kaszlem
  • uporać się z przekrwionymi i łzawiącymi oczami
  • zniwelować przykre dolegliwości ze strony układu trawiennego w momencie, kiedy cierpimy na alergię pokarmową
  • zniwelować również zmiany skórne- wysypki oraz pokrzywki, które pojawiają się w przypadku alergii skórnych

Rumianek na pomoc w stanach zalanych

Stany zapalne najczęściej obejmują naszą jamę ustną. Oczywiście mogą pojawić się również na innych błonach śluzowych. Niemniej jednak jeśli borykamy się z uciążliwymi aftami i zajadami, a także z nieprzyjemnym posmakiem w jamie ustnej, wówczas rumianek może stanowić świetne rozwiązanie. To właśnie on wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze, a co za tym idzie, szybko poradzi sobie z palącym problemem. W przypadku kiedy borykamy się ze stanami zapalnymi, które pojawiają się w okolicy ran i przybierają ropną postać, wówczas przemywanie ich naparem z rumianku znacznie przyspieszy proces gojenia.

Comments are closed.