orteza na kolano

Nowoczesne stabilizatory są w stanie w efektywny sposób wpływać na zabezpieczenie naszych stawów kolanowych oraz przyśpieszać proces rehabilitacji po przebytych kontuzjach. Odpowiednio dobrana orteza pomoże w złagodzeniu nieprzyjemnego bólu związanego z urazem i opuchlizną. 

W jaki sposób działa stabilizator?  

orteza na kolano

Funkcjonalny stabilizator stawu kolanowego to sprzęt, z pomocą którego usprawnisz proces dochodzenia do pełnej sprawności po przebytym urazie. W zależności od indywidualnych potrzeb tego typu produkt możemy nosić od kilku dni do nawet kilkunastu miesięcy. Profesjonalne stabilizatory dostępne są w wielu wariantach, których stopień zaawansowania zależy od konkretnego modelu. Tego rodzaju produkt może działać w sposób prewencyjny; chroniąc kończynę szczególnie narażoną na różnego rodzaju wypadki np. w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych, wspomagający; zapewniający efektywnie odciążenie nadwyrężonych stawów czy więzadeł oraz kojący; przyczyniający się do eliminacji bólu powstałego na skutek zaistniałego urazu. 

Zalety ortezy w procesie regeneracji i nie tylko 

Profesjonalna orteza na kolano (https://megamedic.pl/ortezy-kolana) w komfortowy sposób dopasowuje się do kształtu naszej nogi, zapewniając pełną wygodę oraz gwarantując pełen zakres wykonywanych przez nas ruchów, szczególnie jeśli korzystamy ze stabilizatora zapobiegawczo. W procesie regeneracji kończyn po urazach tego typu produkt może dodatkowo przyczyniać się do utrzymania poprawy krążenia w nodze, pomimo zaprzestania wykonywania ćwiczeń oraz zapewniać dogodne ułożenie nogi niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajdujemy. Wysokogatunkowe tworzywo, z którego wykonane są ortezy zapewnią dobrą elastyczność i odporność na pękanie, nawet w trakcie wykonywania wymagających ćwiczeń siłowych.

Comments are closed.