tabletki na ból zęba

Niemalże każdy z nas ludzi doświadczył przynajmniej raz w swoim życiu takiego stanu, kiedy silny ból zęba nie pozwala normalnie funkcjonować. Nasze myśli są tylko tym zajęte, rozważamy co zrobić, aby ulżyć sobie w cierpieniu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście jak najszybsze odwiedzenie lekarza stomatologa, ale nierzadko jest to w danym momencie niemożliwe. Jest na przykład dzień wolny od pracy albo brak wolnego terminu i wtedy musimy się ratować we własnym zakresie. Najczęściej w takiej sytuacji sięgamy po specyfik taki jak:

Zastosowanie tabletek na ból zęba

Silny lek przeciwbólowy na ból zęba kupimy bez większego problemu, można go nabyć w każdej aptece i nie jest do tego potrzebna recepta lekarska. Pomoże nam on doraźnie i sprawi, iż odczujemy ulgę w naszej udręce. Szczególnie warto sięgnąć po ten medykament, gdy boleść ma ostry charakter. Odczuwamy wtedy duży dyskomfort, a także nieprzyjemne pulsowanie. Nie ma co oczekiwać na to, że ból sam przejdzie, gdyż najprawdopodobniej się tak nie stanie. Jeśli przejdzie to tylko na chwilę, by wrócić ze zdwojoną siłą. W oczekiwaniu na wizytę u stomatologa trzeba się wesprzeć wyżej wymienioną tabletką na ból zęba.

tabletki na ból zęba

Jakie są ich rodzaje?

W przypadku, kiedy dopadnie nas ból silny ból zęba, niewątpliwie trzeba działać szybko. Poza oczywiście umówieniem się jak najszybciej do specjalisty należy zażyć odpowiedni specyfik. Najczęściej w takiej sytuacji przyjmujemy:

  • leki przeciwzapalne,
  • leki przeciwbólowe.

Są one najczęściej dostępne w postaci tabletek oraz kapsułek. Ponadto pomocne są rozmaite płyny do płukania jamy ustnej, również mogące skutecznie skrócić nasze katusze. Zawierają one często naturalne ekstrakty roślinne, na przykład z:

  • szałwii,
  • rumianku,
  • tymianku.

Mają one podobne działanie jak leki przeciwzapalne.

Comments are closed.