Brodawki to zmiany skórne, które nie dodają nikomu uroku. Są szczególnie uciążliwe powstając na twarzy, rękach, szyi, dekolcie czyli wszędzie tam, gdzie są widoczne i mogą nawet utrudniać codzienne czynności. Na szczęście można wykonać usunięcie brodawek w Białymstoku i pożegnać problem raz na zawsze.


W jaki sposób są usuwane brodawki?


Usuwanie brodawek Białystok wcale nie należy do trudnych zadań. Jeśli preparaty na kurzajki i brodawki dostępne w aptece nie nie pomagają w usunięciu zmian, warto zastosować prosty zabieg chirurgiczny. Dermatolog może wyłyżeczkować brodawkę, usunąć ją chirurgicznie, zastosować metodę krioterapii czy elektrokoagulacji – jak widać, sposobów jest wiele. Bardzo dobrą i nowoczesną metodą na pozbycie się zmian skórnych jest laserowe usuwanie brodawek w Białymstoku. Wykorzystanie lasera jest znacznie korzystniejsze dla pacjenta ponieważ wiąże się z niewielkimi dolegliwościami bólowymi, wysoką skutecznością zabiegu i brakiem blizny jak w przypadku zwykłego zabiegu chirurgicznego.


Czy brodawki mogą odrosnąć?


Brodawki to uciążliwy problem, który może mieć tendencję do nawracania. Jeśli pacjent ma tenencję do odrastających brodawek to nie można mieć 100% pewności, że po jakiś czas po wykonaniu zabiegu usunięcia brodawek Białystok kurzajka nie odrośnie. Nawrót schorzenia może wynikać z nieprawidłowego wykonania zabiegu i dotyczy średnio 1 na 10 przypadków. Duże znaczenie ma również rodzaj usuniętej zmiany, dlatego też w niektórych przypadkach warto wykonać ocenę histologiczną.

Comments are closed.