ćwiczenia na stawy

Zwyrodnienie stawów kojarzone jest głównie z osobami starszymi, coraz częściej jednak zachorowalność wzrasta także wśród młodych pokoleń. Związane jest to ze zmianą trybu życia, który wraz z rozwojem technologii wymusił na wielu osobach pracę w pozycji siedzącej przez większą część dnia. Zwyrodnienie stawów to przede wszystkim ogromny ból dla osób, które zapadły na tę dolegliwość. Jak sobie z nią radzić?

Przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów i leczenie niefarmakologiczne

Najczęstszą przyczyną choroby zwyrodnieniowej stawów jest otyłość, osłabienie mięśni wokół stawów, długotrwałe przeciążenie stawów związane z życiem zawodowym oraz przetrenowanie podczas wysiłku fizycznego. Niefarmakologiczne leczenie polega głównie na odpowiedniej diecie zapobiegającej powstaniu nadwagi. Należy tutaj również wymienić termoterapię oraz fizjoterapię oraz stosowanie wkładek ortopedycznych bądź noszenie ortez mających odciążyć stawy.

Medykamenty

Jednym ze środków dostępnych na rynku jest Synocrom Forte. Przeznaczony jest dla osób, które mają problem z bólem oraz ograniczoną zdolnością poruszania, czego bezpośrednią przyczyną jest zwyrodnieniowa choroba stawów. Synocrom Forte to gotowe do użycia strzykawki jednorazowe. Preparat może być podawany jedynie przez lekarza – nie nadaje się więc do domowego użytku. Dzięki wysokiemu stężeniu kwasu hialuronowego preparat zapewnia szybkie łagodzenie bólu.

Comments are closed.