Castagnus (https://www.aptekagalen.pl/castagnus-30tb – produkt roślinny), który minimalizuje objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Jego substancją czynną jest niepokalanek pospolity. Działa on uśmierzająco na ból, hamując tym samym uwalnianie prolaktyny, która odpowiada za dokuczliwe objawy bólowe podczas ZNP.

Lek należy stosować przy pierwszych, nawet słabych objawach bólowych. Pomaga to zniwelować ból już w zarodku, bez konieczności czekania aż stanie się on bardziej dokuczliwy. Najczęstszymi symptomami bólowymi podczas ZNP są:

– obrzmiałe i bolące piersi

– bóle głowy i nudności

– wahania nastroju

– napuchnięte i obrzmiałe stopy

Castagnus należy przyjmować przez co najmniej 90 dni, raz dziennie, najlepiej rano, popijając szklanką wody. Osoby, które mają lub w przeszłości mieli nowotwór estrogeno-zależny, powinni bardzo uważać podczas zażywania tego preparatu. Również osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, nie powinny sięgać po ten środek farmakologiczny. Wynika to z braku wystarczającej liczby badań w tym kierunku.

Żadnego leku nie powinno się przyjmować będąc w ciąży lub podczas karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem. Można tym zaszkodzić dziecku i sobie. Badania przeprowadzone nad tym suplementem wykazały, że ma on wpływ na laktację.

Niepożądane działania podczas zażywania leku Castagnus to zaburzenia:

  1. Skóry
  2. Tkanki podskórnej
  3. Układu rozrodczego
  4. Układu nerwowego
  5. Żołądkowo-jelitowe
  6. Cyklu menstruacyjnego
  7. Układu immunologicznego

Lek jest wydawany bez recepty. Należy go przechowywać w temperaturze pokojowej

Comments are closed.