Zdrowie człowieka często zależy od tego, jakie pokarmy regularnie wprowadza on do swojego organizmu. Te niewłaściwe, bogate przede wszystkim w cukier, mogą m.in. doprowadzić do rozmnożenia się grzybu candida, co skutkuje zachorowaniem na kandydozę. Zmagające się z nią osoby często sądzą, że stosując wyłącznie pojedynczy preparat candida support, szybko się jej pozbędą. Specjalistyczną suplementację należy jednak wesprzeć odpowiednio ułożoną dietą.

Krok 1 – eliminacja cukru

candida support w tabletkachSkoro kandydoza wywoływana jest m.in. przez spożywanie nadmiernej ilości cukru, z tego składnika należałoby kompletnie zrezygnować. Można go zastąpić naturalnymi i w pełni zdrowymi substancjami, wśród których najbardziej wartościową jest ksylitol. Choć często ludzie sądzą, że owoce są dla nich idealnym wyborem, w przypadku kandydozy jest zupełnie odwrotnie. Te produkty również zawierają spore ilości cukrów prostych.

Krok 2 – zadbanie o mikroflorę jelitową

Aby odbudować prawidłową mikroflorę jelitową, należy uzupełnić swoją dietę produktami mlecznymi oraz probiotykami – mlekiem, jogurtami czy kefirem. Osoby nietolerujące laktozy mogą zastąpić te wyroby suplementem diety candida support – czytaj – https://evita.sklep.pl/pl/candida-clear-180-vcaps.html.

Krok 3 – wybór właściwych substancji nawadniających

Kandydoza objawia się m.in. zatrzymaniem wody w organizmie, z którą to dolegliwością ludzie często walczą poprzez ograniczenie spożycia płynów. Należałoby natomiast postąpić zupełnie odwrotnie i zwiększyć ich ilość przyjmowaną w ciągu dnia. Zwykłą wodę można też czasem zastąpić zieloną herbatą, która doskonale oczyszcza organy z toksyn. Dobrze nawodniony organizm lepiej poradzi sobie z grzybami.

Comments are closed.