owoczesne metody walki z bólem zaskoczyły już niejednego pacjenta. Współczesna medycyna ma do zaoferowania naprawdę wiele. Kto by pomyślał, że znajdzie się sposób terapeutycznej walki z bólem bez zastosowania środków farmaceutycznych? To naprawdę jest możliwe, co udowodniło już nie tylko tysiące zadowolonych pacjentów, ale również światowej klasy sportowców korzystających z tej metody

Kinesiology taping i cel terapii

Kinesiology taping to technika aplikowania specjalnych plastrów na ciało człowieka. Metoda ma na celu poprawienie stabilności stawów i mięśni, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo oraz przeciwbólowo. Dodatkowo poprawia krążenie krwi i limfy. Terapia przede wszystkim nie wyklucza stosowania innych metod leczniczych i może stanowić świetnie uzupełnienie terapii farmakologicznej lub rehabilitacyjnej.

Do kogo udać się na terapię?

Poprowadzić terapię kinesiology taping nie może każdy. Kurs kinesiology taping jest przeznaczony dla fizjoterapeutów i lekarzy. W ten sposób, osoby które już wykazują się profesjonalną wiedzą z zakresu medycyny, mogą dodatkowo wspomóc swoich pacjentów poprzez alternatywne metody walki z bólem, właśnie takie jak kinesiology taping. Terapia znalazła już swoje zastosowanie w fizjoterapii przeciwbólowej, sportowej, ortopedycznej, pooperacyjnej i ginekologicznej. Technika „oklejania” ma wyjątkowe właściwości, co udowodniło już tysiące wyleczonych pacjentów.

Comments are closed.