Jaką funkcję mają bojki ratownicze

Bojki ratownicze zwykle kojarzą się z serialami o plażowaniu i ratownikach wodnych. To właśnie ten niepozorny sprzęt pomaga w niebezpiecznych sytuacjach, które dzieją się nad morzem, nad jeziorem czy na basenie.

Wypoczynek nad wodą? Nie zapominaj o zdrowym rozsądku

Choć wakacje to czas beztroski i wypoczynku, w którym można pozwolić sobie na więcej przyjemności nic na co dzień, nie warto zupełnie tracić głowy podczas zabaw w morzu lub w jeziorze. Podstawą jest ostrożne podchodzenie do żywiołu wody, bowiem chwila nieuwagi może zagrozić zdrowiu i życiu. Dotyczy to szczególnie pilnowania dzieci – maluchy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jaką siłę ma woda. Także dorośli – nawet jeśli są dobrymi pływakami – nie powinni czuć się zbyt pewnie i zawsze mieć w głowie możliwość wystąpienia niespodziewanych sytuacji.

Co więc należy robić na plaży lub w innym akwenie wodnym? Dobrze się bawić, jednak uwzględniając poziom swoich umiejętności pływackich, stosując się do odgórnych zasad oraz biorąc do serca uwagi ratowników.

bojki ratownicze

W niebezpiecznej sytuacji można liczyć na ratownika

Planując wakacje warto kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem, a więc wybierać plaże strzeżone. Dzięki obecności ratownika wodnego można poczuć się pewniej i ograniczyć ryzyko wystąpienia zagrażających zdrowiu i życiu sytuacji.

Ratownik ma odpowiednią wiedzę, sprawność i doświadczenie w udzielaniu niezbędnej pomocy w kryzysowych momentach. Oprócz tego dysponuje praktycznym sprzętem, dzięki któremu możliwe jest szybkie dotarcie do poszkodowanego i zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Do jednych z podstawowych elementów ekwipunku ratownika należą bojki ratownicze. Produkowane są one z materiałów o wysokiej wyporności, przez co z łatwością utrzymują dorosłego człowieka. Ich zadaniem jest wsparcie osoby tonącej w wydostaniu się na brzeg. Dzięki temu akcja ratownicza przebiega sprawniej i skuteczniej. Warto zaznaczyć, że bojki, których używają ratownicy przechodzą szereg testów i posiadają odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu ma się pewność, że w niebezpieczeństwie jest się nie tylko w dobrych rękach, ale także ma się odpowiednią pomoc sprzętową.

Comments are closed.