Pojawiające się zmiany skórne są bardzo często spowodowane uczuleniem. Jednak nie jest to powód do strachu czy paniki. Na początek dobrze jest wybrać się do apteki i zakupić dobrą maść na uczulenie, która pomoże złagodzić objawy.

Czym spowodowane są uczulenia?

Skoro już mowa tutaj o maściach na uczulenie, to warto na początku wspomnieć o tym, czym tak naprawdę są spowodowane uczulenie. Otóż nie ma tutaj nic dziwnego w tym, że zdecydowana większość alergii czy zmian skórnych jest spowodowana nietolerancją składników pokarmowych. Jedzenie staje się bowiem coraz bardzie przetworzone i zawiera sztuczne barwniki, których organizm człowieka nie toleruje. Źle dobrane kremy czy kosmetyki do kąpieli również mogą być przyczyną pojawienia się zmian skórnych. Jeśli takowe utrzymują się przez dłuższy okres czasu, to lepiej jest skorzystać z porad dermatologa, który przepisze odpowiednie preparaty, mające na celu złagodzenie objawów. Wiele osób jest także uczulonych na ukąszenia komarów czy os. Na takie dolegliwości sprawdzi się maść na uczulenie (https://evita.sklep.pl/pl/skora-uczulenie-nadwrazliwosc).

Maść bez recepty

Każde ukąszenie przez owada nie musi kończyć się wizytą u lekarza. W aptekach znaleźć można bowiem wiele maści na uczulenie, które dostępne są bez recepty. Wszystkie mają bowiem podobne zadanie i tak naprawdę różnią się tylko ceną. Oczywiście trzeba je stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce. Ich odpowiednie użycie powoduje zmniejszenie opuchlizny i złagodzenie objawów. Po ich nałożeniu i wmasowaniu w skórę najczęściej pojawia się uczucie zimna. Jest to normalne zjawisko, gdyż maść w ten sposób łagodzi miejsce i niweluje świąd. Czasami jednak zdarzają się przypadki, kiedy to taka maść nie wystarcza.

Oczywiście istnieje wiele innych środków na uczulenia. Jednak w większości przypadków są one sprzedawane na receptę. Jeśli objawy nie chcą ustąpić, to warto udać się do lekarza rodzinnego i przedstawić objawy. Być może konieczne będzie zastosowanie mocniejszych maści lub cały proces leczenia skończy się przyjmowaniem środków doustnych.

Comments are closed.