Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z mięsa, a także innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Wegetarianizm i weganizm nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do diety. Istotna jest również postawa danego konsumenta, sprawdzanie, czy dany produkt nie był testowany na zwierzętach, a również angażowanie się w akcje mające na celu poprawienie sytuacji zwierząt.

Kosmetyki dla świadomego klienta

Jakie kosmetyki mogą używać weganie i wegetarianie? Warto zwrócić się w stronę produktów naturalnych, które w swoim składzie mają wyłącznie substancje roślinne. Rezygnacja z chemii będzie miała zbawienny wpływ na naszą skórę, włosy i paznokcie. Da również pewność, że składniki danego kosmetyku są w stu procentach naturalne, nie były testowane na zwierzętach i nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. Przykładem takiego produktu jest szampon BIO IQ z gramnatury, którego 99,25% składników jest pochodzenia naturalnego.

Jakie korzyści płyną z naturalnych substancji?

Problemy ze skórą stały się już chorobą cywilizacyjną. Negatywnie wpływają na nią zanieczyszczenia, mało zróżnicowana dieta oraz silnie chemiczne kosmetyki. Przestawienie się na preparaty naturalne pozwala skórze odetchnąć i wrócić do dobrej kondycji.

Comments are closed.