maść na oparzenia

Poparzeń nie wolno lekceważyć, nawet mały uraz przy nieodpowiednim postępowaniu może doprowadzić do uszkodzenia głębiej znajdujących się tkanek. Z tego względu w każdej domowej apteczce powinna znajdować się maść na oparzenia, która złagodzi ból, ograniczy łuszczenie się skóry i przyspieszy gojenie. Są to preparaty na bazie pantenolu, aloesu czy nanosrebra.

Maść na oparzenia – co warto wiedzieć?

maść na oparzenia

Oparzenia mogą mieć różną intensywność:

  •  oparzenia I stopnia obejmują naskórek,
  •  oparzenia II stopnia obejmują skórę właściwą,
  •  oparzenia III stopnia to martwica skóry i tkanki tłuszczowej,
  •  oparzenia IV stopnia obejmują głębokie tkanki, pojawia się zwęglenie.

Aby złagodzić ból, trzeba przede wszystkim oparzone miejsce zwilżyć zimną wodą. Maść na oparzenia, a także żel na oparzenia mogą być stosowane w przypadku I i II stopnia uszkodzeń skóry, głębsze oparzenia wymagają pomocy szpitalnej. Właściwie dobrany krem na oparzenia może od razu złagodzić ból i przynieść ulgę.

Żel na oparzenia – co powinien zawierać?

Środki łagodzące mogą mieć postać żelu na oparzenia, który jest łatwy w aplikacji na uszkodzoną skórę, powinien on zawierać alantoinę i pantenol. Zastosowanie łagodzącej maści na oparzenia sprawi, że skóra szybciej się zregeneruje. Preparaty na uszkodzoną skórę przynoszą natychmiastową ulgę i mogą być aplikowane bez konieczności dotykania bolącego miejsca. Użycie kremu na oparzenia jest również formą odizolowania chorego miejsca i zabezpieczenia go przed działaniem niepożądanych czynników z zewnątrz.

Comments are closed.