palnik przenośny

Współczesna nauka oraz przemysł bazują na sporej ilości badań laboratoryjnych. Dotyczy to jednakowo badań typowo naukowych w kontekście nowych odkryć i nowych technologii, jak i w kontekście badań na przykład jakościowych. Tego typu jednostki badawcze muszą dysponować funkcjonalnym i zaawansowanym sprzętem. Do tego typu sprzętów zaliczymy palniki. Najlepiej byłoby, gdyby laboratorium miało przynajmniej jeden palnik przenośny.

Dlaczego w laboratorium przyda się palnik przenośny?

Palnik przenośny jest to zdecydowanie ułatwienie dla laborantów, którzy pracują, ponieważ można w szybki i prosty sposób zorganizować sobie lub przerobić stanowisko badawcze. Oczywiście w laboratorium mamy również palniki stacjonarne i powinny one być w użyciu, ale czasem zachodzi konieczność szybkiego dostawienia palnika, a to nie jest możliwe z palnikami, które są stacjonarne.

palnik przenośny

Jak zbudowany jest palnik przenośny?

Palnik przenośny jest praktyczny, ponieważ jest mobilny, jednak ma też swoje wady, które po części wynikają z jego budowy. Najważniejsza cecha palnika przenośnego to posiadanie własnego zasobnika na gaz ziemny, dzięki któremu może działać bez połączenia bezpośredniego. Ma to też swoje minusy, ponieważ palnik przenośny działać może tylko przez określony okres. Po pewnym czasie zbiornik na gaz ziemny musi zostać wymieniony lub musimy w nim uzupełnić gaz. Trzeba o tym zawsze pamiętać, kiedy jest planowana długotrwała reakcja w laboratorium z wykorzystaniem takiego palnika przenośnego. Dobrze mieć dwa palniki przenośne, które możemy podmieniać.

Comments are closed.