Prawidłowo zaparzona zielona herbata ma wiele właściwości odżywczych, dodaje energii i pobudza do działania. Wielu ludzi uważa, że nie lubi jej pić ze względu na cierpki i gorzki smak. Nie wynika on jednak z właściwości tego rodzaju herbaty, ale z błędów popełnianych przy jej parzeniu.

Jak parzyć zieloną herbatę, aby zachować jej oryginalny, delikatny smak i aromat? Najważniejszy jest czas parzenia. Parzenie zielonej herbaty Kraina Herbaty nie powinno trwać dłużej niż 2-3 min. Przedłużenie czasu parzenia powoduje, że herbata robi się gorzka i cierpka, co może skutecznie zniechęcić do jej picia.

Kolejna ważna kwestia to temperatura wody. Nie powinna ona przekraczać 80°C oraz osiągać mniej niż 70°C. Czas parzenia zielonej herbaty jest odwrotnie proporcjonalny do temperatury wody, tzn. jeżeli woda jest chłodniejsza, herbatę powinno się parzyć dłużej, a im cieplejsza jest woda, tym czas parzenia powinien być krótszy.

Wielu amatorów zielonej herbaty lubi jej specyficzny smak. Jak zaparzyć mocną zieloną herbatę, aby nie utracić jej zdrowotnych właściwości i walorów smakowych? Przede wszystkim nie należy zmieniać ani temperatury wody, ani czasu parzenia. Mocny napar z zielonej herbaty uzyskuje się zwiększając ilość suszu.

Comments are closed.