Poduszka sensoryczna to niepozorny gadżet. Pomoże osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, a przez to cierpi ich kręgosłup. Pomaga zniwelować bóle odcinka lędźwiowego. A ten potrafi nam doskwierać jeśli spędźmy długie godziny za kierownicą czy przed komputerem.

Czym jest poduszka sensomotoryczna?

Najprościej rzecz ujmując jest to poduszka w kształcie spłaszczonego koła, wypełniona powietrzem. Bardzo często posiada też wypustki. Siedząc na poduszce nieustannie balansujemy naszym ciałem. Dzięki temu nieustannie zmuszamy mięśnie naszego kręgosłupa do pracy. A przez to stają się one silniejsze. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy siedzieć na takiej poduszce przez cały czas. Cztery godziny to absolutne maksimum. W innym przypadku możemy przeciążyć nasze mięśnie. Narażamy się też na kontuzje, a nie o to przecież chodzi.

Poduszki możemy też używać do masażu stóp. To świetna opcja relaksu, po całym dniu na szpilkach. Taki domowy masaż pomaga rozluźnić napięte mięśnie stóp.

Kto może korzystać z takiej poduszki? Czy są jakieś ograniczenia?

W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zalety poduszki sensorycznej docenią dorośli, seniorzy, a także dzieci. Dzięki niej wyrabiamy dobre nawyki. Poduszkę można też stosować profilaktycznie, gdy nasz kręgosłup jest w dobrej kondycji. Pomoże ona zapobiegać skutkom siedzącego trybu życia.

Gdzie możemy kupić poduszkę dla siebie?

Z pomocą przyjdą nam sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Warto poradzić się specjalisty, który pomoże nam dobrać odpowiedni model oraz nauczy nas go prawidłowo używać.

Comments are closed.