wyposażenie domu seniora

Obecność w domu osoby starszej, często chorej lub niepełnosprawnej, może wymagać dokonania pewnych zmian w wystroju oraz doposażenia wnętrza w pomocne rozwiązania. Obecnie nietrudno jest kupić zarówno odpowiednie meble, jak i przyrządy rehabilitacyjne, czy też nawet zwykłe przedmioty do codziennego wykorzystania.

Co może przydać się starszej osobie?

Ilość i rodzaj specjalnego wyposażenia uzależnia się od tego, czy senior jest osobą samodzielną, czy też wymaga stałej pomocy i w jakim stopniu. Zdarza się, że taka osoba praktycznie stale leży, ale jest np. rehabilitowana. Wtedy sprawdzić się może łóżko rehabilitacyjne z różnymi funkcjonalnościami, jak również wózek lub podnośnik. Są to dość kosztowne pomoce dla seniora, ale w takich przypadkach stanowią niezbędny i bardzo ułatwiający życie zakup. Poza tym na pewno będą potrzebne produkty takie jak pieluchomajtki, pieluchy, materace przeciwodleżynowe, osłony na pościel czy ubranie. W przypadku, gdy senior jest bardziej mobilny, należy dostosować wyposażenie domu pod kątem jego możliwości ruchowych. W sklepach dla seniora jest dużo przyborów poprawiających jakość codziennego życia takiej osoby.

Co oferuje sklep seniora?

W zależności od sklepu, można trafić na bardziej lub mniej zróżnicowany asortyment. Warto w szczególności zwrócić uwagę na przedmioty, które uczynią niektóre czynności łatwiejszymi i bezpiecznymi. Tutaj doskonały przykład stanowią rozwiązania do łazienki, takie jak uchwyty do wanny, specjalne siedziska czy też nadmuchiwane elementy ułatwiające mycie włosów. Każdy taki produkt wykonany jest z trwałych materiałów, jest stabilny i raczej lekki, dlatego korzystanie z niego gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo. Sklep Mega Medic często pomaga nie tylko z właściwym dokonaniem wyboru, ale również z transportem i montażem – kupujący nie musi się o nic martwić.

Comments are closed.