suplementy na wzrok

Wielu z nas nie docenia na co dzień tego, że otrzymało dar widzenia. Przyjmują oni za pewnik to, że ich oczy funkcjonują bez zarzutu. Wszystko to nierzadko sprowadza się do jednej kwestii – braku zachowania odpowiedniej higieny dla oczu. Ludzie spędzają długie godziny przed komputerem w pracy, by w drodze powrotnej w tramwaju scrollować monitor telefonu, a w domu wygodnie zasiąść przed popularną filmową platformą.

Jak nie męczyć oczu?

Taka codzienna gonitwa wcale nie ułatwia dbania o swój narząd wzroku. Większość ludzi pracuje przed komputerem, z niewielką możliwością robienia regularnych przerw. Można jednak i w takiej sytuacji starać się, aby oczy odpoczywały. Doskonałym pomysłem jest tutaj zainwestowanie w okulary ze szkłami antyrefleksowymi. Pochłaniają one szkodliwe promieniowanie wysyłane przez monitor komputera. Latem bezwzględnie należy stosować dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Warto zainwestować również w dietę bogatą w witaminę A oraz regularnie przyjmować suplementy na wzrok.

Wizyta u okulisty – kiedy powinna się odbyć?

Sygnały, że coś niedobrego dzieje się z naszymi oczami są zazwyczaj bardzo wyraźne. Nieraz może to być zaczerwienienie, suchość oka, czy uczucie piasku pod powiekami. W innej sytuacji jest to brak ostrości widzenia z daleka bądź bliska. W każdym z tych przypadków należy bezzwłocznie udać się po poradę do specjalisty. Lekarz dobierze odpowiednią metodę leczenia – podpowie, czy czas na okulary korekcyjne, czy może wystarczy w tym momencie używanie kropel nawilżających oraz suplementów na wzrok. Nawet jeśli wydaje nam się, że mamy sokoli wzrok, a pracujemy dużo przy komputerze, warto rok wybrać się na kontrolę tego narządu do specjalisty.

Suplementy wzmacniające widzenie

Obecnie rynek oferuje całe morze suplementów na wzrok. Czasami powoduje to zmieszanie u odbiorców – nie wiedzą oni, co zacząć stosować. Najlepiej wybierać produkty możliwie najbardziej naturalne, bez zbędnych dodatków. Wyroby wspierające wzrok powinny być oparte na bazie luteiny oraz witaminy C.

Comments are closed.